[quote]Brněnský dopravní podnik eviduje letos zatím 370 nehod tramvají. Předpokládá, že jejich celkový počet za rok 2015 bude ve srovnání s loňským vyšší. Nehod tramvají výrazně přibylo zejména v září, a to pravděpodobně kvůli uzavírkám silnic a objízdným trasám, řekla mluvčí firmy Linda Hailichová. Loni dopravní podnik v Brně zaznamenal 420 nehod tramvají, škoda dosáhla 3,5 milionu korun.[/quote]

Poslední nehoda se stala v úterý ráno na Moravském náměstí, kde se při odbočování srazily dvě tramvaje. Nikdo nebyl zraněn. Škoda se odhaduje na půl milionu korun. Ze statistiky dopravního podniku vyplývá, že řidiči tramvají způsobí svojí neopatrností ročně 60 až 70 kolizí. Podle dostupných informacích loni i letos zahynul po střetu s tramvají vždy jeden člověk. Oběťmi byli chodci.

Jen za září zaznamenal podnik ve městě bezmála sto nehod tramvají, což téměř třikrát převyšuje obvyklý měsíční počet těchto kolizí. „Problémy jsou především v centru města. Většina nehod sice končí poškozením vozidla a bez zranění řidičů či cestujících, kdyby ale byli motoristé opatrnější, situace by nebyla tak vážná,“ upřesnila mluvčí. Brněnský dopravní podnik využívá zhruba 300 tramvají, které jezdí na jedenácti linkách.

Na tvorbu kolon, zpomalení dopravy a další četné potíže v Brně si řidiči stěžují již delší dobu. V uplynulých dnech byla situace vážná například u nákupního a zábavního centra Olympia, u něhož se opravuje most nad dálnicí D2. Ten slouží jako hlavní příjezdová trasa z Olympie do Brna. Někteří řidiči tam nedávno uvízli až v pětihodinové dopravní zácpě. Vedení dopravního podniku předpokládá, že s ukončením oprav některých páteřních komunikací se situace v centru města zase zlepší.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno