[quote]V Ústí nad Labem se změní ceny za parkování, na některých místech, především v centru města podraží. První změny začnou platit od února, řekl náměstek primátorky Pavel Dufek (nez.). Na některých místech krajské metropole je teď možné parkovat už za pět korun na hodinu.[/quote]

První schválenou změnou je omezení parkování zdarma v nadzemním parkovišti pod Mariánskou skálou. Do současné doby mají řidiči možnost parkovat zadarmo první tři hodiny, nově to bude jen hodina. „Je to i z důvodu řidičů, kteří ty tři hodiny zneužívali,“ řekl Dufek s tím, že se změní i ceny za další hodiny parkování, které jsou zatím pět korun za hodinu. „Materiál připravujeme na další jednání rady města a počítá s úpravami cenové politiky,“ doplnil Dufek.

Ceny parkování se v průběhu roku změní i na dalších místech v centru města. O kolik případně zdraží, nechce zatím radnice říct. „Výtěžnost parkovacích automatů v našem městě je oproti jiným místům velice nízká. Myslím, že potenciál tady máme mnohem vyšší. Hodně se stává, že lidé parkují zadarmo, neplatí a město se tak připravuje o příjmy,“ vysvětlil Dufek. Radnice počká na nové parkovací automaty, které by jasně měly určit, kde je o parkování největší zájem. „Podle výstupů z nich vyhodnotíme parkování a následně na to napasujeme novou cenovou politiku. Někde to může znamenat cenovou úpravu směrem nahoru. Naší snahou bude zaměřit se v centru města jen na krátkodobé parkování,“ řekl Dufek.

Město zároveň počítá s tím, že zruší volně prodejné parkovací kupony za zhruba pět tisíc korun, které řidiče opravňují k celoročnímu parkování na zpoplatněných plochách ve městě. Nově by na ně dosáhli jen rezidenti a firmy, které mají v lokalitě sídlo. „Parkovacích míst v centru města je málo. Pokud by se vydávalo velké množství karet, blokovala by se místa lidem, kteří si přijedou do města jen něco vyřídit,“ dodal Dufek.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno