Zdroj: freeimages.com

[quote]V centru Ústí nad Labem od září výrazně zdraží parkovné. První hodina bude nově stát 20 korun a každá další 50 korun, zatímco nyní stojí jedna hodina parkování deset korun a celodenní parkovací lístek 50 korun. O změnách cen rozhodla rada města, řekl ČTK Karel Rouč z tiskového oddělení ústeckého magistrátu.[/quote]

Progresivní sazbu radnice zavede na exponovaných parkovacích místech v ulicích Pařížská, Velká hradební a Bělehradská. Dosud platila jen v Dlouhé ulici. Rada města vycházela podle Rouče při změně sazeb z dlouhodobé analýzy parkování ve městě i z výsledků kontrolních akcí městské policie.

Na ostatních parkovištích a parkovacích místech zůstávají ceny stejné. Hodina stojí deset korun a celodenní parkování pak 70 korun.

První změny v ceníku zavedli radní již v únoru, kdy se zdvojnásobila cena na parkovišti u hlavní pošty. Radnice také letos zrušila parkovací známky za zhruba 5000 korun, které řidiče opravňovaly k celoročnímu parkování na zpoplatněných plochách ve městě. Nově zavedla podnikatelskou kartu za 10.000 korun určenou pro podnikatele a firmy, které mají v lokalitě sídlo.

Zdroj: ČTK