[quote]Úpravou Porákova mostu v Českém Krumlově začíná projekt rekonstrukce frekventovaného kruhového objezdu. Ten se nachází na tranzitní trase mezi Českými Budějovicemi a lipenskou přehradou. Kruhový objezd by měla nahradit křižovatka řízená semafory. Práce na projektu by měly skončit do 60 dní, řekl jihočeský krajský radní pro dopravu Antonín Krák (ČSSD).[/quote]

„Hlavním cílem celé rekonstrukce je to, aby doprava byla plynulejší a v Českém Krumlově se na té tranzitní komunikaci netvořily dlouhé kolony, což se v současnosti stává,“ uvedl Krák.

Největší dopravní nápor město zažívá především v letních měsících. Je to dáno tím, že k lipenské přehradě míří řada rekreantů nebo zvýšeným zájmem o návštěvu Českého Krumlova.

Porákův most se kolmo napojuje na hlavní komunikaci mezi Českými Budějovicemi a Lipnem. Přivádí dopravu z centra města nebo z Větřní a z Kaplice. „Rekonstrukce se týká rozšíření vozovky na mostě,“ řekl Krák. Širší silnice, která tak vznikne na úkor chodníku, zajistí to, že vzniknou odbočovací pruhy. Jeden bude směrovat vozidla na Lipno a druhým na České Budějovice. Momentálně vede z Porákova mostu na tranzitní vozovku jen jeden pruh.

Úprava mostu vyjde na 3,7 milionu korun a hradí ji kraj. Dále se na projektu přestavby kruhového mostu podílí ještě ŘSD a město Český Krumlov. Po úpravě vznikne křižovatka ve tvaru písmene T řízená semafory. Nyní kruhovým objezdem projede ve frekventovaném období až 20.000 aut denně. Ty však někdy musí čekat ve více než dvoukilometrové koloně, která se tvoří až od obce Přísečná. Úpravou křižovatky by se podle odhadů měl zvýšit průjezd na 30.000 vozidel denně.

Krák upozornil, že práce mohou v následujících týdnech způsobit omezení v dopravě. „Chceme vše stihnout do začátku prázdnin, aby pro letní sezonu byla průjezdnost městem připravena bez komplikací,“ řekl krajský radní.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno