[quote]V Českých Budějovicích je od neděle omezena doprava přes Litvínovický most, který budou stavbaři tři měsíce opravovat. Most přes Vltavu v Mánesově ulici patří mezi nejvytíženější komunikace ve městě, denně po něm podle údajů krajského úřadu projede v obou směrech celkem asi 31.600 vozidel. Opravy mostu platí Jihočeský kraj. Podle policie omezení zatím nepůsobila potíže v dopravě.[/quote]

„Nemáme tam hlášené žádné problémy, ani kolony,“ uvedla mluvčí jihočeské policie Lenka Krausová po 15:30. Podotkla, že obyvatelé města jsou o změnách informovaní, a to i díky opakovanému hlášení v místním rozhlase.

Auta budou po dobu oprav po mostě přejíždět v obou směrech jen v jednom ze dvou jízdních pruhů. Vjezd mají zakázán vozidla těžší 7,5 tuny. Ve směru jízdy od Českého Krumlova byl pro osobní i nákladní dopravu úplně uzavřen nájezd ze silnice I/3. Omezení by měla platit do 18. července.

Náměstek primátora František Konečný (ANO) řekl, že potíže kvůli novému omezení mohou nastat od pondělí, až lidé začnou jezdit do práce. „V tom místě jako takovém velké problémy nepředpokládám, spíš na těch objízdných trasách, než si lidé první týden zvyknou,“ uvedl. S celkovou uzavírkou mostu českobudějovická radnice zásadně nesouhlasila. Dobu opravy by to sice zkrátilo, ale ve městě by se pak podle Konečného nejspíš ucpaly všechny křižovatky.

Tiskový mluvčí Jihočeského kraje Radek Šíma sdělil, že po intervenci představitelů města musel kraj zvolit technologicky náročnější řešení oprav mostu, kvůli čemuž se trvání stavby prodlouží z původně předpokládaných 75 dnů na 100 dnů. Bude rovněž o něco dražší. Dopravně přetěžovaný most, po němž vede silnice II/156, podle mluvčího potřebuje opravit neprodleně. Práce za 6,6 milionu korun provede firma Swietelsky.

Zdroj: ČTK