[quote]V chebském průmyslovém parku v pondělí slavnostně začala stavba haly pro společnost DHL Supply Chain. V objektu bude poskytovat logistické služby pro poskytovatele televize Sky Deutchland v Německu a Rakousku. Hala za 250 milionů korun má být hotová do května, od července má začít sloužit, řekl generální ředitel společnosti Panattoni Pavel Sovička. V první fázi by chebský závod měl zaměstnat 200 lidí.[/quote]

Hala má mít rozlohu 13.000 metrů čtverečných a na první části stavby už se nějakou dobu pracuje. DHL bude v Chebu pro Sky zajišťovat skladovací služby, dopravu, distribuci a ve spolupráci s firmou Teleplan i servisní služby na produkty, které Sky dodává přímo koncovým uživatelům.

„Získat zaměstnance nebude jednoduché. V současné době jsme začali s nábory zaměstnanců. Máme jasný plán náboru a nástupů. První jsme nabrali zaměstnance, kteří nábory zajišťují. Začínáme seshora, od vedení,“ řekla ředitelka procesů české části DHL Gabriela Mikulová. Už nyní je podle ní pravděpodobné, že po dostavbě první haly se bude chebská pobočka DHL dál rozšiřovat.

Distributor televizního vysílání Sky Deutchland má 4,37 milionu zákazníků a roční příjmy zhruba 1,8 miliardy eur (asi 48,6 miliardy Kč). Je součástí evropské jedničky v zábavním průmyslu Sky pic. Ta má v pěti zemích 21 milionů zákazníků. Přední světová logistická firma DHL má 325.000 zaměstnanců ve 220 zemích světa.

Se společnostmi Panattoni a Accolade spolupracuje město Cheb na zaplnění části průmyslového parku. První subjektem, který zde začal stavět, byla čínská společnost BWI. Jak dnes naznačili představitelé obou firem, z nichž Panattoni dodává stavby a Accolade je pak pronajímá firmám, po DHL se Sky může v blízké době následovat další vstup investora.

Cheb je podle Martina Kratiny z Accolade ideálním místem vzhledem ke svému dopravnímu spojení na Německo, ale i vstřícným přístupem chebské radnice.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno