Zdroj: freeimages.com

[quote]V Chrudimi bude možné od září za parkování platit v automatech nejen mincemi, ale i bankovní kartou, prostřednictvím SMS a pomocí mobilní aplikace. Letos Technické služby vymění dva přístroje za nové, které tyto způsoby úhrady umožní, další postupně vybaví o zařízení na platbu bankovní kartou. Zároveň se mírně změní ceny za parkování, uvedl mluvčí města Aleš Prokopec.[/quote]

Výhodou modernizovaného systému bude i možnost, aby si řidič v případě potřeby mohl parkovaní prodlužovat a platit i na dálku prostřednictvím SMS nebo mobilní aplikace.

Na Resselově náměstí, na Školním náměstí a v Hradební ulici se cena parkování za první hodinu zvýší ze současných deseti na 12 korun, cena za každou další hodinu parkování zůstane na 35 korunách. Na dalších placených parkovacích stáních mimo historické jádro naopak první hodina zlevní z deseti na sedm korun, u delšího parkování se cena sjednotí za každou další hodinu na částku 20 korun. Kromě toho bude nově možné zaplatit si na parkovacích automatech v historickém centru celodenní stání za paušální poplatek 200 korun za den.

Elektromobily budou v Chrudimi parkovat zdarma. Podle místostarosty Romana Málka tak město chce podpořit rozvoj ekologických vozidel. Osvobození od poplatku se netýká vozidel s hybridním pohonem.

Placení parkovného pomocí SMS umožňují již několik let Pardubice. Platba je o něco dražší než parkovné hrazené mincemi, protože část peněz si strhává mobilní operátor a provozovatel systému.

Zdroj: ČTK