[quote]Nový železniční jízdní řád přinese od 10. prosince v Královéhradeckém kraji další spoje mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Lepší spojení také získají lidé z Teplic nad Metují na Náchodsku. V letní turistické sezoně bude posíleno vlakové spojení mezi Náchodskem a polskými městy Walbrzych a Vratislav. ČTK to sdělilo hradecké hejtmanství.[/quote]

,,Úpravou železničního jízdního řádu reagujeme na aktuální náměty a požadavky občanů i zástupců obcí Královéhradeckého kraje. Úpravy zajistí lepší komfort pro všechny cestující,“ uvedl k nové podobě jízdních řádů první náměstek hejtmana odpovědný za dopravu Martin Červíček.

Železniční dopravu v regionu kraj letos dotuje 376 miliony korun.

Na trati z Hradce Králové do Pardubic přibudou dopolední a večerní spoje. Nově v sobotu pojedou spěšné vlaky Hradec Králové s odjezdem v 09:37 a z Pardubic s odjezdem v 10:06. V pracovní dny budou moci cestující využít nové spěšné vlaky z Hradce Králové s odjezdem v 19:37 a z Pardubic v 20:08, které dosud jezdily pouze o víkendu.

V letní sezóně ve spolupráci s Dolnoslezským vojvodstvím vyjedou víkendové vlaky na trase Wratislav – Walbrzych – Meziměstí – Teplice nad Metují – Adršpach.

,,Polští návštěvníci Adršpašsko-teplických skal tak získají alternativu k individuální dopravě. Nové vlaky by měly pomoci přeplněným parkovištím v Adršpachu a snížit dopravní zátěž v blízkém okolí,“ uvedlo hejtmanství.

Na základě požadavků města Teplice nad Metují budou zavedeny nové vlaky mezi stanicemi Teplice nad Metují a Teplice nad Metují město. Lidé z Teplic tak získají přípoje od spěšných vlaků na trati Starkoč – Náchod – Broumov. Na trati z Meziměstí do Broumova z důvodu nízkého využití nepojedou jeden ranní a jeden půlnoční spoj. Nově však spoj v 18:44 z Meziměstí do Broumova pojede každý pracovní den, dosud jezdil jen v pátek.

Spoje pro dopravu cestujících do závodu Škoda Auto v Kvasinách budou nově zastavovat ve stanici Hradec Králové zastávka. Cesta se tím zkrátí lidem z hradeckých čtvrtí Pouchov, Věkoše a části Slezského Předměstí. Pro lepší dopravu pracujících do továren v zóně Volanov u Trutnova bude více vlaků zastavovat na zastávce Trutnov-Volanov.

Turisté mířící z Prahy do Českého ráje budou moci využít spěšný vlak Český ráj, který každý víkend od konce března do konce října propojí Prahu s Turnovem po trati přes Kopidlno a Jičín. Odjezd z pražského hlavního nádraží je naplánován na 08:38, do Jičína přijede v 10:27 a do Turnova v 11:19. Na zpáteční cestě odjede z Turnova v 16:41.

Zdroj: ČTK