Zdroj: Archiv

[quote]V Královéhradeckém kraji dnešní stávka řidičů autobusů omezení dopravy nepřinesla. Na své linky podle informací hejtmanství vyjely všechny autobusy. Například na autobusovém terminálu v Hradci Králové byl obvyklý ranní provoz. Celostátní stávku za platy řidičů na dnešek vyhlásilo vedení Odborového svazu dopravy (OSD). Připojila se k ní ale jen menší část řidičů, například na jižní Moravě.[/quote]

„Nemáme hlášené žádné vynechané spoje ani neobsloužené zastávky. Všechny autobusy, které objednává Královéhradecký kraj, dnes ráno vyjely. Situaci budeme pochopitelně sledovat po celý den,“ uvedl dnes po 09:00 náměstek hejtmana pro dopravu Martin Červíček (ODS).

Normální provoz potvrdili i představitelé z firem BusLine Semily, KAD Vrchlabí a CDS Náchod.

„Všichni řidiči dnes ráno přišli do práce a všechny spoje vyjely tak, jak měly,“ uvedl dopravní ředitel CDS Náchod Robert Patzelt.

Dotovanou autobusovou dopravu v hradeckém kraji zajišťuje 12 dopravců.

Na autobusovém nádraží v Hradci Králové byl dnes po 07:00 zcela běžný provoz. Na informačních tabulích nebyly žádné informace o případně zpožděných či zrušených spojích, žádná zmínka o stávce nebyla na nástupištích ani v budově terminálu. Řidiči autobusů nedávali cestujícím najevo, například oblečením do reflexních vest nebo letáky, že se takto k protestu připojili. Žádné viditelné znaky podpory stávky nebyly ani na autobusech společností BusLine, KAD a ICOM, které čekaly na nádraží na odjezd na svých linkách.

Linkové autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji se nedotkly ani možné protesty řidičů jiných krajích. Do hradeckého kraje linky z míst, kde se řidiči k protestu připojili, nezajíždějí, uvedla mluvčí hejtmanství.

Královéhradecký kraj se na dorovnání mezd řidičů dohodl s dopravci v březnu. Kraj na zvýšení mezd řidičů podle vládního nařízení postupně letos uvolní 50 milionů korun. Kromě toho kraji již od 1. ledna v rámci smluv a stanovené indexace objemu mezd zvýšil platby dopravcům asi o 7,5 milionu korun. Odborový předák ve firmě BusLine Jiří Kuchynka uvedl, že hradecký kraj se k problému postavil zodpovědně a vstřícně.

Zdroj: ČTK