[quote]Cestující v Karlovarském kraji budou moci od 10. prosince využít nové regionální vlakové spoje. Obnoví se i vlakové spojení z Karlových Varů do Lipska. Návrh na zařazení nových spojů už schválilo vedení Karlovarského kraje.[/quote]

,,Velkou novinkou je zavedení přeshraničních spojů mezi Karlovarským krajem a Saskem. Znovu tak dojde k obnovení historické trati z Karlových Varů do Lipska. Čtyři nové expresní vlaky společnosti GW Train regio by netradičně jezdily přes Kraslice tak, aby cestující mohli absolvovat i jednodenní výlet, například na nákupy,“ uvedl náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.

V obou směrech bude podle něj zaveden víkendový ranní a odpolední spoj.

V pracovních dnech také přibudou dva osobní vlaky mezi Chebem a Karlovými Vary a z Aše do Chebu. Nově se v jízdním řádu objeví i odpolední pár vlaků mezi Karlovými Vary a Novými Hamry.

Současně bude zprovozněn zvláštní tematický vlak nazvaný Exkurze Mattoni. Historické vozidlo bude jezdit z Karlových Varů do Kyselky a zpět, konkrétně o sobotách a nedělích v době příštích letních prázdnin. Návrhy vycházejí ze spolupráce Karlovarského kraje a společnosti České dráhy.

Zdroj: ČTK