Zdroj: pixabay.com

[quote]V letní sezoně budou opět jezdit na trati Česká Třebová – Hanušovice historické vlakové soupravy. Dvě potáhnou parní lokomotivy, jedna bude motorová. Vlaky pojedou každou sobotu, uvedla v tiskové zprávě Karolína Frýdová z kanceláře hejtmana.[/quote]

Cílem nasazení historických vlaků je zvýšit atraktivitu turistické oblasti, kde se nachází nejen Králický Sněžník, ale také tvrz Bouda, Vojenské muzeum Králíky, rekreační středisko na Dolní Moravě nebo pěchotní srub K-S 14. V předchozích letech vlaky svezly každoročně asi čtyři tisícovky cestujících.

Historické vlaky zahájí jízdy 17. června, jejich sezona skončí 30. září. Cestující se budou moci svézt parní lokomotivou 464.008 Bulík, která byla vyrobena v roce 1935. V běžné soboty se budou objevovat dvě lokomotivy, parní 423.009 Velký Bejček z roku 1922 a motorová souprava M286.0 Krokodýl vyrobená v 60. letech.

Ve vlacích se bude platit běžné jízdné s příplatkem 15 korun na obnovu a údržbu historických lokomotiv. Více informací včetně podrobného jízdního řádu a zajímavých míst v okolí lze najít na stránkách pardubického kraje.

Zdroj: ČTK