[quote]V Liberci bude do konce listopadu pro dopravu uzavřená Šamánkova ulice, ve které sídlí Obchodní akademie, základní i průmyslová škola. Důvodem je rekonstrukce vodovodu, kanalizace, plynovodu i výměna povrchu silnice, sdělila mluvčí radnice Jana Kodymová.[/quote]

„Uzavírka začne 15. května a potrvá do 30. listopadu,“ uvedla Kodymová. Město se na opravě bude podílet částkou 3,6 milionu korun.

Šamánkovu ulici, která je nedaleko městského bazénu, motoristé často využívají jako objízdnou trasu, aby se v horním centru vyhnuli frekventované křižovatce na Šaldově náměstí. Zároveň je jednou z přístupových cest do promenádní Masarykovy ulice s galerií, muzeem či zoo.

V Liberci na začátku května začala ještě jedna sdružená oprava, a to v Oblačné ulici, jež vede z dolního centra k sídlišti ve Hvězdné ulici. I tato silnice bude pro dopravu uzavřená do konce listopadu. Město na její rekonstrukci vydá přes 5,6 milionu korun.

Stotisícový Liberec letos do oprav svých silnic vydá zhruba 46 milionů korun. Největší akcí bude rekonstrukce frekventované ulice Dr. Milady Horákové, jež si odhadem vyžádá skoro 28 milionů korun. I zde se budou měnit inženýrské sítě – plynovod, vodovod a kanalizace. Práce potrvají od června do konce listopadu od křižovatky s Melantrichovou ulicí, jež vede k sídlišti Dobiášova, až ke křižovatce s Čechovou ulicí. Z ní se dá jet k zimnímu stadionu a dalším sportovištím nebo k nájezdu na průtah městem.

Dopravu v Liberci komplikuje oprava tramvajové trati na frekventované křižovatce u vlakového nádraží. Koleje už tam byly v havarijním stavu. Křižovatka bude pro dopravu zcela uzavřena do 5. června. Rekonstrukce trati a úpravy křižovatky přijdou na 15 milionů. V dalších ulicích začne brzy oprava výtluků po zimě. Zakázku za 6,6 milionu získaly tento týden místní technické služby. Mezi nejpoškozenější patří ulice Broumovská, Plátenická, Hrubínova a Ostašovská.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno