[quote]V Libereckém kraji jsou kvůli sněhu pro nákladní vozy nad 3,5 tuny uzavřeny další silnice. Už ve středu večer uzavřela policie dvě silnice první třídy k hraničním přechodům do Polska, úsek silnice číslo 10 z Tanvaldu na Harrachov a silnice číslo 13 z Mníšku přes Frýdlant na Habartice. Teď uzavřeli další přístupové komunikace, kterými kamiony uzavírku na silnici 13 objížděly – cestu z Chrastavy přes Novou Ves do Mníšku a cestu z Mníšku přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu.[/quote]

Doporučená alternativní trasa pro kamiony mířící do Polska je přes hraniční přechod v Hrádku nad Nisou, doporučují silničáři. Řidiči kamionů, kteří nerespektovali uzavírku na silnici 13 na Frýdlant, výrazně zkomplikovali dopravu.

„Albrechtický kopec je zcela neprůjezdný,“ uvedl frýdlantský starosta Dan Ramzer.

Řidiči podle něj objížděli zákazové značky přes Novou Ves a silnici zablokovali. Aktuálně je podle informací policie silnice 13 u Detřichova zcela neprůjezdná pro veškerou dopravu.

Problémy jsou ale i na dalších komunikacích.

„Doprava stojí na silnici ze Semil do Železného Brodu, zablokovaly ji kamiony v serpentinách,“ uvedl Pavel Pospíšil z Krajské správy silnic Libereckého kraje.

Problémy mají podle něj nákladní vozy například i na trase z Liberce do Jablonce, na silnici 65 a na dalších místech. Problémem je těžký mokrý sníh, který na hlavních tazích tvoří klouzavou břečku. Silnice nižších tříd, které se jen pluhují, jsou podle Pospíšila lépe sjízdné než některé hlavní tahy.

„Děláme co můžeme, od 03:00 máme na silnicích veškerou techniku,“ řekl.

Teploty v kraji jsou dnes dopoledne mezi dvěma a minus jedním stupněm Celsia. Podle předpovědi se bude nadále oteplovat a na déšť by se měly srážky změnit i ve vyšších polohách. Sněžení by mělo zůstat v polohách nad 800 metry nad mořem. Meteorologové varují před silným větrem.

„Očekáváme čerstvý vítr s nárazy až 70 kilometrů v hodině. Na horách bude vát velmi silný vítr s nárazy kolem 90 km/h, místy s tvorbou sněhových jazyků,“ uvedl v předpovědi Český hydrometeorologický ústav.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno