[quote]Ve stanici londýnského metra North Greenwich s výstupem do koncertního sálu 02 Arena se včera našlo zařízení podobné náloži. Policie stanici evakuovala a podezřelý předmět na dálku odpálila. Závěry vyšetřování zatím nesdělila, ale krátce před zahájením koncertu kanadské rockové skupiny Nickelback stanici opět otevřela. Vedení londýnské O2 Areny prohlásilo, že přes problémy v dopravě a obavy z možného útoku se koncert uskuteční.[/quote]

„Zařízení vypadalo dost skutečně na to, aby se provedlo jeho zničení kontrolovaným výbuchem,“ řekl novinářům mluvčí policie.

Upřesnil, že podezřelý předmět se našel ve stanici v jihovýchodním Londýně kolem 11:00 místního času (12:00 SELČ) a že vyšetřováním incidentu byla pověřena protiteroristická jednotka. Ta se k případu zatím nevyjádřila.

Britské úřady již dříve uvedly, že hrozba nějakého teroristického útoku v zemi je nyní „vysoce pravděpodobná“. Ve Spojeném království platí čtvrtý stupeň protiteroristické pohotovosti, nejvyšší je pátý. Po atentátech islamistů v Paříži v listopadu 2015 britské úřady posílily bezpečnostní síly v Londýně dalšími 600 ozbrojenými policisty. Tím jejich počet stoupl na 2800.

Ulice metropole střeží mnoho dalších policistů, kteří ale v tradici Scotland Yardu nenosí střelnou zbraň.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno