[quote]Snazší parkování i jednoznačné dopravní značení by měly přinést chystané změny v Mariánských Lázních. Systém parkování i dopravní značení jsou značně zastaralé, město si proto na řešení dopravní situace nechalo zpracovat studii. Plánované úpravy veřejnosti představil Aleš Richtr z firmy EDIP, která studii zpracovala.[/quote]

„V Mariánských Lázních je velký nadbytek značek zákazu zastavení. V důsledku toho řidiči zákaz porušují a na zákazových místech stejně zastavují. Chtěli bychom se proto více přiblížit realitě a na místě, kde je zastavení možné, nahradit tuto poměrně přísnou značku zákazem stání. Zákaz stání mimo místa vyhrazená k parkování by mohl být v celém lázeňském území,“ řekl Richtr.

Na některých křižovatkách by také měly být doplněny chybějící značky určující přednost v jízdě. Například na Goethově náměstí by naopak mohly úplně zmizet, nahradilo by je pravidlo přednosti zprava.

Zásadní změny by měly přijít v parkování. Rezidentní karty, které město nyní vydává vždy pro konkrétní ulici, by nově měly platit vždy v jedné ze čtyř zón, do kterých bude centrum města rozděleno. Pokud by tak například rezident ve své ulici místo nenašel, mohl by zaparkovat o ulici dál.

„Novinkou bude také zavedení kombinovaných parkovišť. Přes noc budou vyhrazena rezidentům, ale přes den, kdy obyvatelé odjíždějí jinam do práce, je budou moci využít i ostatní řidiči formou placeného stání,“ popsal místostarosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík (ANO).

Speciální karty připravuje město pro podnikatele, kteří mají v centru své provozovny.

Změny by měly být uvedeny do provozu nejpozději začátkem roku 2017. Původní parkovací systém funguje v Mariánských Lázních od roku 2003. Kvůli zastaralému řešení dopravy se centrum lázeňského města potýká s hustým provozem, po hlavní třídě projede asi 3100 aut denně.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno