[quote]Autobusy Karlovy Vary připravují platbu jízdného bezkontaktní bankovní kartou. Novou službu chce dopravce, zajištující MHD v Sokolově a Chebu, začít zkoušet zhruba do jara letošního roku, řekl ředitel Autobusů Karlovy Vary Zdeněk Suchan. Doplní tak stávající možnosti platby předplacenou čipovou kartou a hotovostí.[/quote]

„Bude to pouze pro bezkontaktní bankovní karty, nebude možnost použít klasickou kartu. Bezkontaktní karty se hodně rozmáhají. Bude s nimi možné platit jak dospělé, tak i zlevněné jízdné. Do budoucna připravujeme i možnost dobíjet dopravní kartu, ale zatím budeme zkoušet tuto základní službu,“ řekl Suchan.

Cestující, kteří mají bezkontaktní bankovní kartu a nemají čipovou kartu dopravce, tak už nebudou muset mít připravené drobné v Chebu 12 a v Sokolově 14 korun. Jen přiloží kartu k čidlu.

Platbu běžnou bezkontaktní bankovní kartou připravuje i Dopravní podnik Karlovy Vary, který provozuje systém Karlovarské karty. Ta je úzce provázaná na Plzeňskou kartu a využívá i její systém. Nové odbavovací přístroje, které chce karlovarský podnik nakoupit, by mohly už zvládat platbu i bankovní kartou.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno