[quote]Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dokončilo přestavbu křižovatky v Mladé Boleslavi u městské části Debř, která byla velmi vytížená dopravou a nebezpečná. Pracovníci křižovatku přestavěli na kruhový objezd, náklady na stavební práce byly asi deset milionů korun, řekla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.[/quote]

Práce na přestavabě křižovatky začaly letos v září. Akce byla podle Ledvinové součástí postupných stavebních úprav na páteřní komunikaci I/38, kde ŘSD opravuje nejvytíženější úseky silnic a staví obchvaty měst a obcí v celém Středočeském kraji.

Podle tiskového pracovníka mladoboleslavské radnice Pavla Šubrta byla silnice po celou dobu výstavby průjezdná alespoň v jednom jízdním pruhu.

„Dočasné potíže působily uzavřené větve křižovatky do Debře a k Podlázkám. Nyní již jedině praxe ukáže, do jaké míry nové dopravní řešení přispěje ke zvýšení bezpečnosti na této křižovatce, kde právě především průjezd křižovatkou mezi Debří a silnicí k Podlázkám a Ptácké ulici přes silně frekventovanou 1/38 byl vždy nepříjemný,“ uvedl Šubrt.

Od listopadu mohou řidiči v Mladé Boleslavi využívat také nový obchvat, který ulehčil dopravě v centru města. Výstavba stála přes 270 milionů korun a trvala zhruba tři roky. Středočeský kraj chce pokračovat i v rozšíření třídy Václava Klementa, což by také mělo Mladé Boleslavi ulevit od vysoké dopravní zátěže.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno