Zdroj: freeimages.com

[quote]S nadcházejícími Dušičkami v Náchodě výrazně houstne automobilový provoz. Na příjezdu do města se tvoří dlouhé kolony aut a kamionů směřujících do Polska. Policie situaci začala řešit tím, že již v Jaroměři nárazově odklání kamionovou tranzitní dopravu směrem na Trutnov a Červený Kostelec. ČTK to dnes řekla mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.[/quote]

Silný provoz policie v Náchodě očekává policie i o víkendu, kdy mnoho lidí vyrazí do Polska za nákupy. O minulých sobotách dopoledne trvala osmikilometrová cesta přes Náchod do prvního polského města Kudowa Zdroj i více než jednu hodinu. Kolony před Náchodem obvykle začínají ve vysokovském kopci, ale podle policie musejí řidiči počítat s kolonami i mezi Jaroměří a Náchodem.

Dopravu v Náchodě od jara výrazně komplikuje rozsáhlá oprava hlavní tranzitní silnice vedoucí přes město. Auta po ní jezdí po jedné polovině, kamiony ve směru od Polska musejí za hraničním přechodem uhnout na objížďku na Trutnov. Oprava silnice by měla skončit v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK