[quote]Dopravní podnik města Olomouce (DPMO) o adventních víkendech posílí nebo prodlouží provoz na vybraných linkách městské hromadné dopravy v Olomouci, kterou v závěru roku kvůli nákupům či vánočním trhům v centru města využívá více lidí než ve zbývající části roku. Posíleny budou některé tramvajové i autobusové linky, řekla ČTK mluvčí DPMO Martina Krčová.[/quote]

,,O adventních víkendech dojde k posílení tramvajové linky číslo 2, na kterou budou nasazeny spřažené soupravy. V případě přepravní potřeby budou operativně posíleny i linky číslo 1 a 4,“ uvedla Krčová.

V autobusovém provozu bude o adventních víkendech od ranních hodin posílena linka číslo 16, na kterou budou nasazeny kloubové autobusy, dodala.

Od 14. prosince do 23. prosince bude také prodloužen provoz na autobusové lince číslo 27, která zajíždí k hypermarketu Globus na kraji Olomouce.

,,Z důvodu rozšířené otevírací doby hypermarketu budou na lince číslo 27 zavedeny spoje s odjezdy ve 22.01 a 22.31 od Tržnice,“ uvedla Krčová.

Zdroj: ČTK