Zdroj. Freeimages.com

[quote]V Ostravě po osmi měsících končí rozsáhlá rekonstrukce tramvajových mostů v Plzeňské ulici, v nejlidnatější městské části Jih. Od čtvrtečních 20:00 bude uzavřený úsek v místě přestavby opět plně průjezdný, řekla ČTK mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.[/quote]

,,Účelem stavby bylo stržení dvou tramvajových mostů vedoucích přes Rudnou ulici a přes železniční a tramvajovou trať směrem k Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih, které byly v havarijním stavu, a následná výstavba nových,“ uvedla Vojkovská.

Součástí přestavby za více než 89 milionů korun, kterou hradilo město, byly přeložky a úpravy inženýrských sítí pod mostem v Rudné ulici. Celková délka upravovaného úseku obou mostů je 218 metrů.

Rekonstrukce tramvajových mostů v Plzeňské ulici začala na začátku dubna. Dopravu zkomplikovala nejen řidičům, ale také cestujícím městskou hromadnou dopravou. Doprava musela být omezena nejen v Rudné ulici pod rekonstruovaným mostem, ale také v ulici Plzeňské, která je souběžná s tratí opravovaných tramvajových mostů. Omezen musel být i provoz tramvají. Výluky tramvají byly ukončeny 4. listopadu a byl zahájen zkušební provoz. Další dopravní omezení v Rudné a Plzeňské ulici budou ukončena právě ve čtvrtek.

Zdroj: ČTK