[quote]Mezinárodní veletrh drážní techniky Czech Raildays 2016, který je jedinou akcí svého druhu v zemi, se uskuteční od 14. do 16. června na nákladovém nádraží v Ostravě. Mezi lákadly z kolejové dopravy budou novinky, ale i rekonstruované lokomotivy, sdělil manažer veletrhu Stanislav Zapletal.[/quote]

Na kolejích bude velmi pravděpodobně hlavním tahákem rekonstruovaný legendární motorový vůz řady M 260.0, známý jako Stříbrný šíp. Kromě něj představí společnost CZ LOKO rekonstruovanou lokomotivu belgické provenience Class 12 a také lokomotivy řady 774.7 a 723.7,“ uvedl Zapletal.

České dráhy představí ve své expozici například elektrickou jednotku řady 660 Interpanter. „Z kategorie nákladních vozů uvidíme v expozici společnosti Legios vozy řady Tads a montážní vůz MV-PK 17000 a množství speciální traťové techniky,“ uvedl manažer.

Veletrh je podle něj určen odborníkům i veřejnosti. „Jeho cílem je kromě samotné propagace drážní dopravy (kam z technického pohledu patří také tramvaje a trolejbusy) představit tuto oblast nejen v běžném pohledu na samotná vozidla, ale ve všech souvislostech, tedy od nejzákladnějších drobných komponentů až po sofistikované celky v podobě řídicích systémů a pohonných jednotek,“ uvedl Zapletal.

Veletrh se bude konat od úterka do čtvrtka, každý den začne v 09:00, skončí v úterý a ve středu v 18:00 a ve čtvrtek v 16:00. Vstupné pro dospělé stojí 70 korun, zlevněné 30 korun. Součástí veletrhu je také třídenní odborná konference „Současné pojetí moderní české železnice„, která se uskuteční od pondělka do středy v hotelu Clarion.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno