[quote]Ostrov chce prostřednictvím svého dopravního podniku požádat o dotaci na obnovu vozového parku městské hromadné dopravy. V Ostrově by tak vůbec poprvé mohly jezdit ekologické autobusy, poháněné stlačeným zemním plynem, řekl starosta Ostrova Pavel Čekan (ČSSD).[/quote]

„Jedná se o ekologické autobusy, v tomto případě jsme se rozhodli, že by to měly být dva velké autobusy a jeden menší s pohonem na stlačený zemní plyn. Rozhodli jsme se i proto, že je na dopravu možné čerpat dotace z IROPu, v Ostrově by tak od letošního roku měly poprvé jezdit ekologické autobusy. Do současné doby tady jezdily naftové,“ řekl Čekan.

Nákup autobusů pravděpodobně povede i k vybudování čerpací stanice na zemní plyn.

První autobus nového dopravního podniku město představí 13. května u příležitosti otevření výrobního závodu firmy Witte v průmyslové zóně. Nově by měl být přizpůsoben i vzhled autobusu. „Uvidíme, zda se podaří umístit na něj i už i logo města. O jeho podobu možná vyhlásíme soutěž,“ doplnil starosta. Ostrý provoz dopravního podniku bude ve městě zahájen od července.

Město Ostrov založilo dopravní podnik společně s firmou Ligneta, zastupitelé o tom rozhodli v únoru. Lepší přístup k získání dotací na nákup autobusů byl jedním z důvodů jeho založení, v budoucnu by mohl přinést například i snížení cen jízdného například z přilehlých obcí. V počáteční fázi bude podnik provozovat dvě linky, vnější a vnitřní okruh kolem Ostrova.

Zdroj: ČTK