Zdroj: Archiv

[quote]V ulici Generála Svobody v pardubickém městském obvodu Rosice bude instalováno zařízení na měření úsekové rychlosti. Mělo by přinutit řidiče, aby na rovné silnici nezrychlovali a neohrožovali chodce. Přes Rosice si mnoho řidičů zkracuje cestu do Svítkova a naopak, tvoří se často kolony a rovný úsek svádí k sešlápnutí plynu, uvedl starosta Rosic Vítězslav Čapek.[/quote]

„Hustota provozu je tady příliš vysoká na to, jaká je okolní zástavba. Jsou tu úzké chodníky a občané požadovali, aby se v ulici měřila rychlost,“ uvedl Čapek.

Podle ředitele Městské policie Pardubice Rostislava Hübla je třísetmetrový úsek rizikový a stávají se na něm dopravní nehody.

„Mělo by to mít i preventivní účinek. Bude tam dostatečně viditelné upozornění, že jde o měřený úsek,“ uvedl Hübl.

Městská policie má dva mobilní radary, měřená místa povoluje státní policie. Měřit trvale v jediné ulici strážníci nejsou schopni.

Pro měření rychlosti se na začátek a konec úseku namontují radary, které zaznamenají, za jakou dobu jej automobil projede, a vypočítá průměrnou rychlost. Pokud překročí o více než tři kilometry povolených 40 kilometrů v hodině, automaticky předá informace včetně fotografií městské policii, která zahájí správní řízení a určí pokutu.

Do zkušebního provozu by měl být systém uveden v prvním čtvrtletí příštího roku. Podle Hübla by se měly náklady, které dosáhnou půl milionu až 700.000 korun, vrátit na pokutách zhruba za rok.

Úsekové měření rychlosti před časem zavedlo v kraji také například Hlinsko na Chrudimsku. Město si vybralo Poličskou a Rváčovskou ulici a místní část Chlum. Podle místostarosty Zdeňka Eise se během několika týdnů provozu situace na silnicích zlepšila. Další zařízení na měření rychlosti jsou v Litomyšli na Svitavsku.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno