Zdroj: Pixabay.com

[quote]Silničáři v Pardubickém kraji vůbec poprvé využijí pro opravu silnic směsi s nanovlákny. Vybrali rušný úsek u Wonkova mostu v Pardubicích. Práce zahájí na sklonku prázdnin nebo v září. ČTK to řekl ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec.[/quote]

Silničáři uspěli a získali dotaci, která jim umožní testovat nové asfaltové a betonové směsi s nanovlákny. Zcela nové a trvanlivější materiály použijí od Wonkova mostu k Sukově třídě.

„Vytipovali jsme tento úsek silnice, protože je kombinací průjezdních pruhů s autobusovými zálivy. Beton bude použit pro výměnu kostek na autobusových zastávkách a jízdní pruhy budou mít asfaltový povrch s nanovlákny,“ řekl Němec.

Kvůli opravám bude silnice zavřená úplně nebo částečně. Stavební firma patrně umožní průjezd vozům MHD. Silničáři připravují projekt, konkrétní dopravní omezení zatím neznají.

Silničáři již před několik lety testovali směsi, které snižují hlučnost z automobilového provozu až o pět decibelů. Takzvaný tichý povrch o délce 2,5 kilometru je od Wonkova mostu ke křižovatce se silnicí na Staré Hradiště. Asi na 100 metrech je také v úsecích Chrudim a obec Topol, potom u Skutče, na takzvané Fáblovce při výjezdu z Pardubic směrem na Staré Hradiště a mezi Chrastí a obcí Horka.

Zdroj: ČTK