[quote]Nejzdařilejšími stavbami silničního hospodářství Pardubického kraje za loňský rok jsou například kruhový objezd v Nemošicích nebo most v Nových Hradech. Porota vybírala ze 27 projektů ve čtyřech kategoriích. Soutěž má propagovat stavebnictví a zviditelnit jeho práci, řekl řekl porotce a ředitel stavební školy ve Vysokém Mýtě Petr Vacek.[/quote]

Nejzdařilejší stavbou je podle poroty úsek silnice v Chrudimi k železničnímu přejezdu. V kategorii velká oprava zvítězila stavba silnice z Hlinska do Jeníkova. Nejlépe opraveným mostem se stal projekt v Nových Hradech. V dopravně-bezpečnostní kategorii se na prvním místě umístila rekonstrukce křižovatky v Nemošicích.

Soutěž pořádá pardubické hejtmanství společně se silničáři sedmým rokem. Porotci hodnotí estestiku stavby, její technické řešení, obtížnost, začlenění do území i uživatelskou přívětivost pro řidiče. Letos porota volila jednomyslně, řekl Vacek.

Podle Vacka stavební firmy netrpělivě čekají, jak dopadne jednání v Senátu o zadávání veřejných zakázek. Kvůli velké konkurenci musejí nabízet nízkou cenu díla, která bývá hlavním kritériem výběru stavební firmy.

Budeme velice rádi, když se narovná tato situace a nebude se soutěžit na nejnižší cenu, to se otáčí proti těm investorům, kterými jsou i obce a kraje,“ řekl Vacek.

Nejzdařilejší stavba silničního hospodářství Pardubického kraje za rok 2015:

Nejzdařilejší modernizovaný úsek silnice Modernizace silnice III/34026 Chrudim žel. přejezd – napojení naI/37
Nejzdařilejší velká oprava úseku silnice Oprava silnice II/343 Hlinsko – Jeníkov
Nejzdařilejší mostní a umělá stavba Obnova tělesa komunikace II/357 Nové Hrady
Nejzdařilejší dopravně-bezpečnostní stavba Rekonstrukce křižovatky silnic III/34026 a III/24028 v Nemošicíchmalá okružní křižovatka

zdroj tab: Pardubický kraj

Zdroj: ČTK