Zdroj: Archiv

[quote]Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) otevře 1. prosince po jedenapůlroční stavbě i druhý most na Rokycanské třídě ve směru na Prahu. Oba spřažené mosty přes Úslavu budou otevřeny v obou směrech pravé části vozovky, rychlé levé pruhy se zprovozní 19. prosince. Informoval o tom ředitel plzeňské oblasti ŘSD Zdeněk Kuťák.[/quote]

ŘSD musí do úplného otevření znovu zahrnout zeminou střední dělicí pás, kudy vozy přejížděly na neopravovaný druhý most, osít ho travou a doplnit dlažbou.

„Na to potřebujeme minimálně 14 dnů,“ uvedl ředitel plzeňské ŘSD.

Podle něj jde o ukázkovou stavbu.

„Je radost s nimi (firmou Colas CZ) spolupracovat,“ uvedl.

Výbornou kvalitu nového mostu potvrdil certifikační orgán.

Colas stihl stavbu v plánovaném termínu, i když mu na první polovinu mostu subdodavatel nedodal včas ocelovou konstrukci.

Staré přemostění ze 70. let minulého století nebylo možné po sérii povodní na Úslavě, kterou přemosťují, opravit.

„Ze starých mostů jsme zachovali jen části opěr a založení původních pilířů,“ řekl Kuťák.

Oba monolitické ocelobetonové spřažené mosty stály 96 milionů korun včetně DPH. Jsou prostorově stejné jako původní. První ze dvou spřažených mostů na silnici první třídy I/26 ve směru na Prahu dokončilo ŘSD letos v květnu. Na Rokycanské třídě, poblíž divadla Alfa, byla od loňského července svedena doprava v obou směrech včetně MHD přes středový zelený pás do jednoho směru. Žádné závažné problémy to řidičům nezpůsobilo.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno