Zdroj: Wikimedia Commons/Opendix (ilustrační foto)

[quote]Nehoda nákladního vozu americké armády, převážejícího munici, zablokovala jednu ze silnic na jihozápadě Polska.[/quote]

„Kamion se převrátil u obce Piaski a z vozu se vysypaly tankové náboje,“ uvedla zpravodajská televize TVN 24.

Nehoda se stala v sobotu večer a silnice byla neprůjezdná několik hodin.

„Z předběžných zjištění vyplývá, že řidič dostal smyk, ztratil vládu nad vozem a sjel ze silnice,“ řekla Kamila Wydrychová z policejního velitelství v blízkém městě Zielona Góra.

Převážená munice do tanků Abrams byla podle polského ministerstva obrany cvičná, nicméně policie na místě uzavřela okolí a vytyčila bezpečnostní zónu v okruhu 200 metrů od havarovaného kamionu, zatímco munici překládali polští ženisté a američtí vojáci.

„Žádné nebezpečí nehrozí, v okolí nejsou žádné budovy,“ ujistil mluvčí hasičů Dariusz Szymura.

Řidič a jeho spolujezdec z kamionu byli podle něj ošetřeni na místě, jeden z nich byl převezen do nemocnice.

Kamion s municí jel do posádky ve městě Žagań (Zaháň), kde se nalézá několik stovek amerických vojáků z tankové brigády. Tu vyslal do Evropy tento měsíc ještě předchozí prezident Barack Obama k posílení spojenců z východního křídla Severoatlantické aliance, cítících se ohrožených agresivní politikou Ruska.

Američané dorazili do Polska jako první západní kontingent, který bude na východním křídle NATO trvale rozmístěn. Část z nich se má později přemístit do Pobaltí, další do Bulharska a Rumunska a týlová jednotka do Německa.

Americké brigádní uskupení ve východní Evropě čítá celkem 3500 vojáků a více než 400 pásových a přes 900 kolových vozidel, včetně 87 tanků M1A2 Abrams, 18 samohybných houfnic Paladin, 144 bojových vozidel pěchoty Bradley a více než 400 vozů Humvee.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno