V Praze kvůli horku hrozí vzdouvání tramvajových kolejnic

[quote]Kvůli vysokým teplotám hrozí v Praze na několika místech vzdouvání tramvajových kolejnic. Nejhůř jsou na tom staré kolejnice, které vedro poškodí spíš než moderní, jež jsou uložené v travnatém pásu, informoval technický ředitel pražského dopravního podniku (DPP) Jan Šurovský.[/quote]

Zaměstnanci kvůli možným poškozením častěji kontrolují třeba předmostí Hlávkova mostu nebo kolejnice v oblouku na Chodovské ulici.

Problémy kvůli horku mohou nastat i u autobusů. V několika případech se autobusům přehřála chladicí soustava. „Pokud dojde k technickým problémům v souvislosti s letním počasím, je autobus okamžitě nahrazen jiným vozem,“ uvedl ředitel.

Pražský dopravní podnik podává zaměstnancům chlazené nápoje, v každé vozovně mají k dispozici pítko se sodovkou. V teplých měsících navíc řidiči oblékají odlehčenou variantu uniformy. Žádné kolapsy z horka podnik u cestujících ani zaměstnanců nezaznamenal, pouze ve dvou případech řidiči požádali o uvolnění ze směny.

Teploty v celé zemi řadu dnů výrazně překračují hranici 30 stupňů Celsia. Meteorologové ale pro příští dny předpovídají vlnu ochlazení.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno