[quote]V Praze má vzniknout další parkoviště sloužící zoologické zahradě. Na facebooku to v sobotu sdělil ředitel zoo Miroslav Bobek. Parkoviště bude u tunelu Blanka a se zoo ho spojí linka MHD. Také se rozšíří jižní parkoviště. O zvýšení parkovací kapacity zoo se mluví dlouhodobě, zvláště o víkendech se místa rychle zaplní. Nynější tři parkoviště pojmou zhruba 850 aut, lidí přijdou denně do zoo tisíce.[/quote]

O problematice dopravní obslužnosti zoo Bobek jednal s náměstkem primátorky pro dopravu Petrem Dolínkem, který má na starosti právě i zoo. „Výsledek je následující – co nejdříve bude zřízeno záchytné parkoviště u výjezdu z tunelu Blanka a kyvadlová doprava z tohoto parkoviště ke vchodu zoo prostřednictvím speciální linky DPP (pražského Dopravního podniku),“ uvedl.

Kromě toho se zvýší počet míst jednoho ze současných parkovišť. Ve střednědobém horizontu chce zoo rozšířit jižní parkoviště, aby nebylo nutné využívat k parkování nouzové plochy. „Ve střednědobém a dlouhodobém horizontu budou zlepšovány možnosti přístupu do zoo přes Císařský ostrov, respektive z protilehlého břehu Vltavy,“ sdělil.

Kolik přesně parkovacích míst zmíněné plány přinesou, zatím není jasné. Bobek řekl, že o podrobnostech se bude jednat později. Situaci je ale podle něj nutno řešit, protože zoo má s dopravou i parkováním problémy. Návštěvnost pražské zoo za jeden víkendový den se podle zpráv z minulých let za pěkného počasí, při otevření nových pavilonů nebo po oznámení nových přírůstků pohybovala i kolem 10.000 lidí.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno