[quote]Parkovné v pražských parkovacích zónách by mohli návštěvníci platit prostřednictvím SMS. Praha nyní začne systém prověřovat a jednat s operátory o případných podmínkách. Informoval o tom náměstek primátorky Petr Dolínek. Na změně způsobu platby se dnes domluvili v rámci jednání o zónách zástupci města a radnic Prahy 5 a 6. Nové parkovací zóny ve zmíněných městských částech platí od 24. srpna.[/quote]

„Způsob platby přes SMS budeme řešit a zavázal jsem se, že to jako Praha začneme projednávat. Nejdříve ale musíme vyjednávat s operátory o případných podmínkách,“ řekl Dolínek.

Platbu prostřednictvím mobilního telefonu požaduje na městě zejména Praha 6. Ta ji zahrnula do seznamu několika požadavků, jak upravit režim v parkovacích zónách. Vedle SMS platby chce rozšíření zón a navýšit počet strážníků, kteří kontrolují nesprávné parkování.

Na parkovné radnice v průběhu měsíce, co zóny fungují, vybraly několik desítek milionů korun. Praha 5 vybrala zhruba deset milionů, radnice šesté městské části bezmála 25 milionů korun.

Zavedení zón a nedostatek záchytných parkovišť opakovaně kritizoval Středočeský kraj. Prahu vyzval, aby nezaváděla parkovací zóny na území Prahy 5 a 6 do doby, než budou vybudovaná záchytná parkoviště. Hejtmanství uvedlo, že zóny poškozují Středočechy, kteří dojíždějí do Prahy za prací.

Zóny začaly v Praze fungovat v roce 1996 v části Prahy 1. Následně byly rozšířeny na celou Prahu 1, 2, 7 a většinu Prahy 3. Samy si je provozují radnice v Praze 13, 16 a 22.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno