[quote]V rakovnickém sídlišti V Lukách vznikne nová klidová zóna, město chystá kompletní obnovu sídliště za více než 10 milionů korun, čeká na vypsání dotací. V bloku domů se změní systém parkování tak, aby celý střed sídliště byl bez zaparkovaných vozidel. Auta budou parkovat na rozšířených parkovištích u sídliště, řekl místostarosta Rakovníka Miroslav Samaš (ANO).[/quote]

Město řešilo požadavky na změny s obyvateli. „Na základě ankety lidé potvrdili, že nepotřebují navýšit kapacitu (parkování),“ uvedl Samaš. U sídliště tak přibudou parkovací místa, která nahradí ta dosavadní uvnitř bloku, nová vzniknou také na nevyužívaném hřišti. Celkem se počet parkovacích míst zvýší o deset.

Sídliště by mělo mít mnoho zelených ploch, přibudou lavičky, altán a herní prvky pro děti. V prostoru klidové zóny bude bezpečněji pro všechny obyvatele včetně dětí, když to bude nutné, lidé sem budou moci zajet autem například v případě stěhování nebo vyložení nákupu, nebude zde ale možné parkovat. Všechny vchody budou mít zachovaný příjezd tak, aby se sem snadno dostali i hasiči a záchranáři. Právě hasiči často na sídlištích řeší komplikace s průjezdem techniky mezi zaparkovanými auty.

Město má projekt připravený tak, aby v případě vyhlášení dotací o ně mohlo okamžitě požádat. Příští rok uskutečnění neplánuje, nejdříve v roce 2018. Pokud by dotace nezískalo, musí projekt počkat na dokončení opravy plaveckého bazénu za 160 milionů korun, na kterou si město bude brát úvěr. Bazén by měl být hotov v roce 2018.

Rakovník letos opraví další část sídliště Bendovka, tato etapa zhruba za deset milionů korun naváže na loni dokončenou rekonstrukci spodní části sídliště.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno