[quote]Na sokolovském sídlišti Vítězná skončila další etapa opravy stejnojmenné ulice. Rekonstrukci jedné z nejhorších komunikací ve městě několikrát prodloužila řada komplikací. S dokončením poslední části ulice město nyní čeká na vydání stavebního povolení pro vybudování dešťové kanalizace. Znovu stavět by se tak mělo začít v březnu 2016, řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS).[/quote]

„Hlavní vodu svedeme do kanalizace a bude odváděna mimo Vítěznou v části mezi hřištěm a obchody a bude směřovaná do intravilánového příkopu. Takže i z hlediska budoucího vyplavování jílových a písčitých částic toho bude výrazně méně – asi tak desetina, takže si myslíme, že by to pak nemělo už sedat. Tohle řešení je, myslím si, i technicky lepší a výrazně levnější,“ uvedl Jakobec.

Zpočátku chtělo město vyměnit původní perforované drenážní trubky, které způsobovaly vyplavování jílu a písku a následné propadání silnice. Kamerové zkoušky ale ukázaly, že drenáž je v hloubce pěti až osmi metrů a její oprava nebo odstranění by bylo nákladné, proto bude ponechána na svém místě. S výstavbou nové kanalizace původní projekt ale nepočítal a čekání na stavební povolení stavbu odložilo na jaro.

Komunikace Vítězná přitom měla být dokončena už v loňském roce. Při stavbě dělníci objevili kaverny a betonové bloky, jejichž odstranění by stavbu neúměrně prodražilo. Akce proto byla rozdělena do dvou etap. Druhá část oprav začala letos v srpnu, jízdu bez kličkování mezi výtluky si ale řidiči užijí jen na několika desítkách metrů vozovky.

Celková rekonstrukce včetně vybudování nové kanalizace by měla stát přes 18 milionů korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno