[quote]Sokolov přistupuje k závěrečné etapě rekonstrukce Vítězné ulice. Sokolovští radní v úterý schválili zvýšení rozpočtu na tuto investici o 4,7 milionu korun a shodli se i na posunutí termínu dokončení stavby do poloviny září. Obyvatelé největšího sokolovského sídliště se tak po více než dvou letech komplikací na stavbě dočkají nového povrchu po celé délce jedné z nejhorších komunikací ve městě, řekl starosta pětadvacetitisícového Sokolova Jan Picka (ČSSD).[/quote]

„Smyslem dodatku, který rada schválila, je navýšení ceny, ke kterému muselo dojít hned ze dvou důvodů. Další věc je prodloužení termínu dokončení – já jsem všem Sokolovákům sliboval, že tato záležitost bude ukončena koncem prázdnin. Bohužel teď musím přiznat, že ten termín bude malinko prodloužen, pravděpodobně do půlky měsíce září,“ uvedl Picka.

Rekonstrukce Vítězné, která kvůli mnoha komplikacím na stavbě trvá už od roku 2014, tak nakonec bude stát více než 21 milionů korun. Poprvé stavbu zastavil nález betonových bloků. V loňském roce stavbaři objevili perforace v původní dešťové kanalizaci, která zřejmě způsobila vznik četných děr a výtluků v povrchu silnice, navíc byla uložena neobvykle hluboko.

„Bude proto nutné vybudovat po celé délce novou dešťovou kanalizaci ve standardní hloubce. Na dešťovou kanalizaci necháme rovnou připojit i nedalekou základní školu, což městu do budoucna přinese značné úspory,“ vysvětlil Picka nutnost zvýšení nákladu.

Případnému dalšímu zpožďování stavby chce město zabránit častými kontrolami na staveništi. Sídliště Vítězná je největším sídlištěm ve městě a uzavírka v místě stavby zkomplikuje řidičům jejich cesty.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno