[quote]Ústecký kraj má letos na opravu silnic 680 milionů korun, což je nejvíc peněz v historii. Pracovat budou dělníci na více než sto úsecích silnic druhé a třetí třídy. Většina prací by měla být hotova během léta, řekla mluvčí krajské samosprávy Lucie Dosedělová.[/quote]

S uzavírkami, objížďkami či provozem řízeným semafory musí řidiči na severu Čech počítat už nyní, a to ve všech sedmi okresech. Místy vznikají i kolony jako například u Velemyšlevse na Lounsku, kde se staví nad údolím dlouhý most. V následujících týdnech značek informujících o práci na silnici ještě přibude.

Kraj spravuje více než 3500 kilometrů vozovek. Z vlastního rozpočtu letos dá kraj 452 milionů korun, dalších 225 milionů dostal ze Státního fondu dopravní infrastruktury. „Na čtyři silnice navíc budeme ještě čerpat zhruba 825 milionů z evropských fondů,“ doplnila Dosedělová. Jde o tři silnice na Děčínsku a komunikaci u Žatce.

Peníze od státu dostaly kraje na rekonstrukce svých silnic loni poprvé. Ústecký kraj získal 330 milionů korun, další peníze přidal ze svého a obdržel také evropskou dotaci. „Loni se nám podařilo za krajské peníze i finance od státu opravit zhruba 150 kilometrů silnic. I letos jich chceme opravit co nejvíc,“ uvedl radní pro dopravu Jaroslav Komínek.

Na Děčínsku se bude spravovat třeba silnice v Hřensku nebo Mikulášovicích, na Chomutovsku bude nový průtah Kadaní nebo cesta z Vejprt do Českých Hamrů. Na Litoměřicku bude omezen provoz v Libochovicích, kde se pracuje na průtahu, a stejné práce se připravují i v Žalanech na Teplicku nebo Petrovicích na Ústecku.

Nejočekávanější dopravní stavbou je letos v kraji zprovoznění úseku D8 přes České středohoří. Kvůli napojení na hotovou část dálnice před Ústím musí i tady počítat lidé se zdržením. První řidiči by se po celé D8 z Prahy přes Ústí k česko-německé státní hranici mohli svézt v prosinci.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno