[quote]Letadlo ruské společnosti Aeroflot bylo včera před startem na letišti v Ženevě evakuováno. Důvodem byl falešný bombový poplach, jehož strůjce byl podle médií zadržen. Mezitím letadlo muselo opustit 115 cestujících. Odstavený stroj prohledali policejní specialisté, aby se ujistili, že poplach byl skutečně falešný.[/quote]

Podle vyjádření Aeroflotu se hrozba týkala letu do Moskvy. Společnost se rozhodla přepravit cestující do ruské metropole jiným strojem s větší kapacitou.

Kolem osoby zatčeného panují nejasnosti. Podle agentury Reuters, která se odvolává na švýcarskou prokuraturu, byl zatčen občan Ruska. U letištní prodejny letenek tvrdil, že na palubě letadla je bomba. Po zatčení prokurátorovi řekl, že jen žertoval.

Naproti tomu agentura Interfax s odvoláním na nejmenovaný zdroj uvedla, že zatčen byl Ind.

„Lze předpokládat, že se Ind chystal dostat na palubu ruského letadla zdarma. Požadoval, aby mu dali letenku bez placení, ale nepředložil nic, co by jej k tomu opravňovalo. Když byl odmítnut, tak aniž opustil terminál, zavolal na policii a anonymně oznámil, že na palubě je údajně bomba,“ sdělil zdroj.

Policisté však volajícího vypátrali a zatkli. Při výslechu se přiznal.

Letadlo bylo prohledáno a žádná bomba se v něm nenašla. V nejbližší době by mělo odletět.

Podobný incident se na ženevském letišti stal před necelým čtvrtrokem. Falešný bombový poplach tehdy podle Reuters způsobila žena, která žárlila na manžela a jeho milenku.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno