[quote]Tenisovou halu i nové parkoviště chce postavit radnice ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku. Parkoviště v Palackého ulici by mělo nabídnout téměř 300 parkovacích míst, sdělila mluvčí radnice Renata Votrubová.[/quote]

„Celková stavba bude rozdělena do pěti etap. V tomto roce vybudujeme první dvě etapy, čímž vznikne celkem 111 nových parkovacích míst,“ uvedl starosta Robert Stržínek (ANO). Práce by podle něj měly začít k květnu, hotovo by mělo být do října. „Náklady na stavbu budou činit podle odhadu 10 milionů korun. Až poté, co se částka vysoutěží, bude jasné, kolik bude daná stavba stát,“ řekl starosta. Radnice chystá také stavbu další části bezbariérového chodníku v místní části Bynina bezmála za 12 milionů korun.

Tenisová hala by měla stát v areálu tenisového klubu. Objekt si vyžádá investici asi 22 milionů korun. „Nová hala pro tenis a badminton se třemi novými kurty tak významně rozšíří možnosti pro profesionální i amatérský tenis,“ uvedla Votrubová. Stavbu musí ještě schválit zastupitelé.

Radnice chce na projekt získat státní dotaci, která by měla pokrýt asi 60 procent nákladů. Město by dalo 2,6 milionu korun. „Zbytek by doplatil žadatel investičního záměru, zapsaný spolek Tenisový klub Deza Valašské Meziříčí,“ podotkla mluvčí.

„Tato investice představuje novostavbu moderní tenisové haly s umělým povrchem. Valašské Meziříčí je město s velkou tenisovou tradicí, takže se k této iniciativě stavíme bezvýhradně kladně. Navíc dojde k rozšíření tenisových kapacit jak pro rozvoj dětského a mládežnického tenisu, tak pro veřejnost,“ řekl starosta.

Z Valašského Meziříčí pochází také tenista Tomáš Berdych.

Město letos zatím hospodaří v rozpočtovém provizoriu, stejně činilo i v minulých letech. Řádný rozpočet členové zastupitelstva projednají asi 28. ledna. Loňský rozpočet počítal s příjmy 417,5 milionu korun a výdaji 474 milionu korun. Schodek pokryl dříve přijatý úvěr a zůstatek z předchozího roku. Ve vedení dvaadvacetitisícového města je koalice hnutí ANO a lidovců. V pětadvacetičlenném zastupitelstvu mají 13 zastupitelů. V opozici jsou sociální demokraté, hnutí PROVALMEZ, komunisté, ODS a TOP 09.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno