[quote]Ve Sviadnově na Frýdecko-Místecku začala výstavba okružní křižovatky. Ulice Ostravská a Nádražní vedoucí na tuto křižovatku jsou až do 30. srpna zcela uzavřeny a řidiči musejí jezdit objížďkou. To komplikuje dopravu i v přilehlém Frýdku-Místku, úsek je jednou z frekventovaných spojnic s Ostravou.[/quote]

Křižovatka, jež má zvýšit bezpečnost provozu, bude jediná svého druhu v Moravskoslezském kraji. Bude mít uprostřed uzamykatelnou závoru, která tudy umožní projíždět vozům s nadrozměrnými náklady, sdělily mluvčí Správy silnic Moravskoslezského kraje Šárka Vlčková a mluvčí frýdecko-místecké radnice Jana Matějíková.

Uzávěra ovlivní i trasy autobusových linek, uvedla Matějíková. Na místních a účelových komunikacích budou vybudovány provizorní zastávky. Vlčková uvedla, že vybudování okružní křižovatky bude stát přes sedm milionů korun, přičemž zhruba 638.000 z toho zaplatí obec Sviadnov za nové chodníky a s tím související přeložku vodovodu a úpravu oplocení.

Obchodně-investiční náměstek Správy silnic Jan Lukšo uvedl, že po vybudování okružní křižovatky se zvýší bezpečnost provozu v místě, kde se často stávaly nehody. Protože touto křižovatkou často projíždějí nadrozměrné náklady do okolních firem, budou mít řidiči s rozměrnými náklady možnost přejet přímo přes střední ostrůvek.

„Přímý průjezd bude zabezpečen uzamykatelnou závorou. Jde o jedinou takto řešenou okružní křižovatku v Moravskoslezském kraji,“ uvedl Lukšo.

Objízdná trasa povede po silnici D56 v úseku Frýdek-Místek – sjezd Paskov. Dokončovací práce se od konce srpna budou dělat už jen za částečného omezení provozu.

Náměstek frýdecko-místeckého primátora Karel Deutscher (ČSSD) uvedl, že průjezd městem bude v době letních prázdnin komplikovanější, protože se sešly termíny hned několika větších akcí, které si vyžádají dopravní omezení, uzavírky a objížďky. Opravovat a upravovat se budou zejména silnice ve vlastnictví kraje nebo státu. Chystá se například rekonstrukce železničního přejezdu u haly Polárka nebo části hlavního tahu z Ostravy na Beskydy.

„Město je o akcích informováno a je účastníkem řízení. Nemá ale rozhodující slovo v souvislosti s určením termínů uzavírek ani vytýčením objízdných tras,“ uvedl Deutscher, podle nějž se hustý provoz dá očekávat na všech klíčových komunikacích v centru města.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno