[quote]Ve Vimperku začne 18.dubna stavba kruhové křižovatky před autobusovým nádražím a dvěma nákupními centry, v prostoru křížení ulic Nádražní a Sklářské. Řidiči se musí připravit na objížďky a zdržení. Stavební práce na silnici II/145 od Českých Budějovic budou trvat osm měsíců a budou stát více než 56 milionů korun, řekla Irena Malotová z vimperské radnice. Nově budovaná křižovatka usnadní přehlednost jednoho z nejvytíženějších dopravních bodů ve městě, kterým například projíždějí auta mířící na Šumavu.[/quote]

V souvislosti se stavebními pracemi se chystá uzavírka mostu a lávky přes Pravětínský potok. Objížďky budou podle Malotové vyznačeny a koridory pro bezpečný pohyb chodců zajištěny. Řidiči si musí dát pozor na obousměrný provoz v ulici 1. Máje od křižovatky „Fišerka“ k napojení na silnici 1/4, což je výpadovka ve směru na Strakonice. O uzavírkách bude Městský úřad průběžně informovat na webových stránkách města (www.vimperk.cz).

Výstavba bude probíhat ve čtyřech etapách. V první fázi bude uzavřena část Nádražní ulice mezi Tovární a Sklářskou ulicí. Komunikace II/145 od viaduktu na Fišerku bude zatím dál normálně průjezdná. Nejprve se začne pracovat na regulaci Pravětínského potoka. Zmizí současná lávka pro pěší, která spojuje ulice Sklářská a Nádražní. Pod viaduktem ale nebude možné odbočit vlevo k Penny marketu a autobusovému nádraží. „Doprava tam bude vedena kolem čerpací stanice na Fišerce směrem na silnici I/4 a po ní do ulice Nádražní k Penny marketu i k autobusovému nádraží,“ uvedl vedoucí odboru investic a údržby Michal Janče.

Stavba okružní křižovatky zkomplikuje život i chodcům. Ti budou muset pro cestu k Lidlu využít průchod přes autobusové nádraží a kolem Penny marketu pod estakádou k Volyňce a k přechodům pro chodce ve Sklářské ulici. Ještě složitější to budou mít chodci, kteří půjdou od vlakového nádraží, nebo z města na vlak. Pro ně se vytvoří bezpečný koridor podél stavby u Pravětínského potoka s využitím části jednoho jízdního pruhu.

Hlavním investorem je Jihočeský kraj, na stavbu vyčlenil 56 milionů korun. Akci bude spolufinancovat i město, v letošním rozpočtu uvolnilo 11 milionů. „Za tu částku zajistíme napojení silnice v ulici Nádražní, místní komunikace včetně chodníků, napojení ulic Tovární a Nerudovy a všech chodníků, stejně jako kompletní veřejné osvětlení a úpravy zeleně. Navíc vyměníme vodovod a kanalizaci v Nádražní ulici,“ řekl Janče.