[quote]Ve Zlíně začala fungovat první dobíjecí stanice pro elektromobily ve Zlínském kraji. Majitelé vozů na elektrický pohon mají k dispozici dvě místa v parkovacím domě obchodního centra Zlaté jablko v centru krajského města, sdělila zástupkyně centra Kateřina Martykánová.[/quote]

Zlín je po Praze, Ostravě, Plzni, Hradci Králové, Ústí nad Labem a Brnu sedmým krajským městem, kde mohou řidiči elektromobilů doplnit energii svých vozů. Skupina ČEZ, která provozuje síť veřejných dobíjecích stanic v České republice, má nyní 44 zařízení, z toho je sedm rychlodobíjecích stanic, uvedl mluvčí Skupiny ČEZ Vladislav Sobol. Další stanice, zejména rychlodobíjecí, jsou letos podle jeho slov připravovány.

„Jsme rádi, že ve spolupráci s Elektromobilitou ČEZ budeme moci našim zákazníkům z řad majitelů a řidičů elektromobilů nabídnout tuto novou službu,“ uvedl ředitel obchodního centra Jiří Kratochvíl.

V republice je podle Sobola nyní registrováno asi 600 elektromobilů, do konce letošního roku však odhady hovoří o překonání hranice 1000 vozů. V roce 2013 se v Česku registrovalo 37 nových elektromobilů, loni již 222 a letos jich byla jen za první tři měsíce roku stovka. Nejprodávanějšími značkami byly loni Volkswagen, BMW, Nissan a Tesla.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno