[quote]Ve Znojmě se od pondělí částečně zavře ulice Dukelských bojovníků, která slouží jako výpadovka na Vídeň a součást tranzitního průtahu městem. Auta budou jezdit kyvadlově jedním pruhem, uvedla v tiskové zprávě mluvčí města Zuzana Pastrňáková. Lze očekávat dopravní komplikace vzhledem k hustotě dopravy, stavba potrvá do 29. září.[/quote]

Jde o silnici první třídy, která slouží jako mezinárodní spojnice z ČR do Rakouska a dále na jih a v létě po ní jezdí řada turistů do Chorvatska.

„Opravovat se bude úsek dlouhý 700 metrů směrem na Chvalovice od mostu přes Dyji po prodejnu Jysk,“ upřesnila Pastrňáková.

V opravovaném úseku je také autobusová zastávka, která bude dočasně zrušena a nahradí ji zastávka Znojmo-Oblekovice, Casino. V pozdějších etapách bude zastávka zrušena bez náhrady.

Komplikace na průtahu městem má do budoucna řešit obchvat, který se má po mnohaletých odkladech začít stavět na konci července. Zatím však jde pouze o severní část, která tranzit přes centrum nevyřeší. Průměrně městem denně projede 25.000 aut včetně kamionů.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno