[quote]Veletrh CeMAT se uskuteční v Hannoveru od 31. května do 3. června 2016. Jeho vedoucí téma „Smart Supply Chain Solutions“ se zaměří na digitalizovaný a propojený řetězec tvorby hodnot.  [/quote]

V éře Průmyslu 4.0 má logistika stále větší důležitost, protože se zvyšují nároky na pružnost a flexibilitu dodávek.  Do budoucna musí být všechny přepravní kontejnery, nosiče nákladů a materiálů, ale i přepravované zboží vybaveny vlastní inteligencí, aby mohly komunikovat se svým okolím, stroji a roboty, například s předcházejícími a následnými výrobními a montážními procesy.   Přesně to odráží vedoucí téma veletrhu CeMAT Smart Supply Chain Solutions, které ukazuje, jak budou v budoucnu řízeny automatizované a propojené logistické procesy.   Jde přitom o mnoho více než jen optimalizaci logistických procesů.  Digitalizace změní řetězce tvorby hodnot, vzniknou nové podnikové modely.  Dále stoupne význam veletrhu CeMAT, protože zde v Hannoveru budou prezentovány celosvětové technologické trendy,“ říká Dr. Andreas Gruchow, člen představenstva veletržní správy Deutsche Messe AG.

Dr. Christoph Beumer, jednatel a společník, předseda představenstva BEUMER Group a předseda prezidia CeMAT, zdůrazňuje, že je CeMAT jedinou platformou intralogistiky s tak enormně velkým mezinárodním rozsahem.  Není jiný odvětvový veletrh, na kterém by se sešlo tolik vystavovatelů a návštěvníků ze zahraničí.  Motto veletrhu – řešení chytrého dodavatelského řetězce (Smart Supply Chain Solutions) – přesně odpovídá současnému trendu. “Logistické řetězce jsou komplexnější. Podniky proto musí své procesy zjednodušit, snížit tak náklady a v důsledku zrychlit procesy. Musí rovněž zintenzivnit komunikaci a spolupráci se svými obchodními partnery. Musí stále rychleji a flexibilněji reagovat na měnící se podmínky. A přesně k tomu potřebujeme chytrá – smart – řešení.“

Veletrh CeMAT jako vedoucí světový veletrh intralogistiky a řízení dodavatelského řetězce (Supply Chain Management) se koná každý druhý rok. Příštího veletrhu CeMAT, který se uskuteční od 31. května do 3. června 2016, by se mělo zúčastnit na 1 000 vystavovatelů z celého světa.

Se současným počtem přihlášených firem jsme velmi spokojeni. Počet přihlášek je nyní v porovnání s rokem 2013 o 10 % vyšší.  Na veletrhu CeMAT přibylo mnoho nových podniků, jako Baust & Co. z Německa nebo Delta-Q Technologies z Kanady a Makersan z Turecka, současně se na veletrh vrací francouzské firmy Manitou a Feralco  nebo čínská společnost Ningbo  a italský Fantuzzi. CeMAT je jedinečnou platformou pro branži intralogistiky s celosvětovou působností, která zde předvede fascinující technologie a progresivní trendy,“ doplňuje A. Gruchow.

Cranes and Lifting Equipment v pavilónu v hale č. 27

Stále větší propojení a koncepce průmyslu 4.0 má rovněž vliv na branži jeřábů. Je pro ni mimořádnou výzvou. V příštím roce budou jeřáby a zvedací zařízení v hale č. 27 ve vlastním výstavním pavilónu s názvem  Cranes and Lifting Equipment, budou mít společný stánek a k tomu fórum stejného názvu.

Pro jeřáby a zvedací zařízení je CeMAT jedním z nejdůležitějších veletrhů,“ říká Heinz Helmut Kempkes, jednatel a společník společnosti KULI-Hebezeuge Helmut Kempkes GmbH. „S objemem výroby okolo 4,6 miliard eur zaujímají jeřáby a zvedací technika největší krajíc Odborného svazu dopravní techniky a intralogistiky VDMA (VDMA Fachverband Fördertechnik und Intralogistik). Produkty nabízené výrobci, od jednoduchých manipulačních prostředků přes techniku pro manipulaci s břemeny až po kompletní automatické jeřáby, jsou integrální součástí intralogistického řetězce. Pavilónem Cranes and Lifting Equipment získá branže v rámci veletrhu CeMAT významnější pozici a současně tak upoutá větší pozornost návštěvníků.  Profit z toho budou mít všichni.

Logistics IT

Výstavní oblast Logistics IT se bude odehrávat rovněž v hale č. 27 v bezprostředním sousedství s logistickými systémy a výstavním pavilónem Cranes & Lifting Equipment. Její náplň tvoří především uživatelské fórum „Logistics IT“. „Bez inteligentních nebo chytrých řešení IT si logistiku už ani nedovedeme představit. Dříve byly pro nás IT nástrojem nebo zahrnovaly jen její jednotlivou součást, která byla například nutná pro provoz automatizovaných skladových systémů.  Dnes je IT ve světě Logistiky 4.0 motorem inovací.  Digitalizace logistiky při tom probíhá na všech úrovních. Mobilní internet a zapojení koncového uživatele v procesovém řetězci jsou předpokladem zcela nových možností. Na praktických scénářích návštěvníci uvidí, jaké jsou možnosti pro vytváření perspektivních logistických procesů v jejich vlastní firmě,“ říká Michael Baranowski, jednatel společnosti TEAM GmbH.

Pick & Pack

Veletržní správa Deutsche Messe AG posiluje na veletrhu CeMAT 2016 oblast balící techniky začleněním dvojice veletrhů «Empack» a «Label&Print». Veletržní společnost  easyfairs GmbH jako jejich organizátor očekává, že se veletrhů, které se poprvé uskuteční v rámci veletrhu CeMAT v Hannoveru, zúčastní okolo 200 vystavovatelů na ploše 10 000 m2.  „Tato spolupráce nám umožnila rozšířit na veletrhu CeMAT, předním světovém veletrhu intralogistiky, výstavní oblast obalové techniky. Můžeme proto oslovit další skupiny vystavovatelů a návštěvníků.  Obalová technika je významným faktorem v rámci dodavatelského řetězce,“ říká A. Gruchow.

Move & Lift and Store & Load

Nejrozsáhlejšími oblastmi v rámci veletrhu CeMAT zůstávají technologie MOVE & LIFT a STORE & LOAD. Výstavní oblast MOVE & LIFT přinese inovace dopravní a zvedací techniky. Jde jak o prostředky pro pozemní dopravu, jeřáby a zvedací techniku, jako zvedací pracovní plošiny, tak kontinuální manipulační techniku a přístavní překládací techniku. V centru pozornosti výstavní oblasti   STORE & LOAD budou automatizované skladové systémy. Zde vystavovatelé představí regálové systémy, provozní zařízení, palety, kontejnery, překládací techniku a kompletní technologie.

CeMAT

Veletrhy CeMAT – to je vynikající platforma, kterou veletržní správa Deutsche Messe poskytuje branži intralogistiky pro prezentaci produktů a inovací na nejvýznamnějších trzích světa v příslušných zemích a regionech.  Jsou všechny odnožemi veletrhu CeMAT v Hannoveru, nejvýznamnějšího světového veletrhu intralogistiky a řízení dodavatelského řetězce.    Veletrh CeMAT se v Hannoveru koná každé dva roky. Příští veletrh se uskuteční od 31. května do 3. června 2016. Na veletrhu CeMAT jsou zastoupeny všechny segmenty intralogistiky – od inovativních, energeticky úsporných vysokozdvižných vozíků a dopravníků, komplexních plně automatizovaných přepravních systémů, regálových a skladových systémů až po nejnovější řídicí systémy a inovace v Logistics IT.  Paletu výstavních exponátů doplní jeřáby, zvedací technika a zvedací pracovní plošiny,  Auto-ID systémy, robotizovaná logistická pracoviště a balící technika využívaná v intralogistice.   

Deutsche Messe AG

Veletržní správa Deutsche Messe AG je objemem obratu 218 milionů eur, který uskutečnila v roce 2014, jednou z deseti největších světových veletržních společností, která současně provozuje největší veletržní areál na světě.   V roce 2014 navrhla, naplánovala a zrealizovala celkem 134 veletrhů a kongresů v Německu i v zahraničí, kterých se zúčastnilo více než 41 000 vystavovatelů a které navštívilo 3,6 milionů návštěvníků. Do jejího portfolia patří vedoucí mezinárodní veletrhy jako CeBIT Hannover (informační a komunikační technologie), HANNOVER MESSE (průmyslové technologie), BIOTECHNICA (biotechnologie), CeMAT (intralogistika), didacta (vzdělávání),  DOMOTEX (podlahové krytiny), INTERSCHUTZ (protipožární ochrana a záchranná služba) a LIGNA (dřevozpracující průmysl a lesní hospodářství). Veletržní správa Deutsche Messe AG má asi 1 200 zaměstnanců a 66 zastoupení, dceřiných společností a poboček ve více než 100 zemích.

Získejte bezplatné jednodenní vstupenky na veletrh CeMAT

Po kliknutí na níže uvedené internetové odkazy se dostanete přímo k registračnímu formuláři, který je potřeba vyplnit pro aktivaci vstupenky. Po registraci obdržíte e-mailem v pdf souboru bezplatnou osobní elektronickou jednodenní vstupenku připravenou k tisku ve formátu A4.

http://www.cemat.de/promo?cw7nk

http://www.cemat.de/promo?mmpkb

Další informace na  www.cemat.com (http://www.cemat.de/en/info/tickets/ticket-registration.xhtml).

 

 

Zdroj: CEMAT