[quote]Pořadatelé Velké pardubické připravují před nejznámějším českým dostihem důkladná bezpečnostní opatření. Oproti loňskému roku budou posílená, aby ochránila návštěvníky i koně. Důvodem je situace v okolních státech, řekl novinářům ředitel Dostihového spolku Pardubice Martin Korba.[/quote]

„Proti loňsku budou posíleny nejen o příslušníky uniformované a naši ochranku, ale i o další členy, kteří se budou o bezpečnost starat,“ uvedl Korba.

Ve srovnání s minulým rokem nebudou moci návštěvníci parkovat na letišti, které podstupuje stavební úpravy. Místo něj organizátoři připravili parkovací místa na stadionu plochodrážní Zlaté přilby ve Svítkově a přilehlém fotbalovém stadionu. Diváky bude svážet kyvadlová doprava.

Pro parkování budou tradičně vyhrazena také místa na uzavřené silnici I/37 směrem na Chrudim v úseku od kruhového objezdu Na Trojici po Dražkovice. Řidiči budou na parkoviště najíždět ve směru od Dražkovic a po skončení závodu vyjíždět směrem ke kruhovému objezdu a na Hradec Králové.

Omezenou kapacitu nabízí také vojenské letiště, na obvyklých místech v sousedství vojenské správy budou vyčleněny další parkovací plochy. Odtud bude diváky svážet kyvadlová doprava, než se parkoviště zaplní. Spoje posílí rovněž Dopravní podnik města Pardubic, speciální vlaky vyšlou České dráhy.

Start 127. Velké pardubické s dotací pět milionů korun je v neděli 8. října. Poběží dvacítka koní včetně tří z Francie. Vstupenky na tribuny a na sezení jsou s výjimkou několika desítek kusů vyprodané. Zbývá ještě dostatek míst na stání.

Letos je možné poprvé přijímat sázky na mezinárodní úrovni. Podle předsedy představenstva Richarda Benýška lze sázet ve 24 zemích.

Zdroj: ČTK