[quote]Město Rio de Janeiro otevře novou linku metra pro veřejnost až v září a v době srpnové olympiády ji zprovozní jen držitelům vstupenek na soutěže a představitelům her. Oznámili to zástupci města. Původně Brazílie slibovala, že linka bude plně funkční už v červenci.[/quote]

Rio de Janeiro staví šestnáctikilometrové prodloužení trasy 4. Měl se tím usnadnit pohyb cestujících v době olympijských her, které se budou v Riu konat od 5. do 21. srpna. Teď úřady oznámily, že linka bude zprovozněna těsně před olympiádou, avšak ne na sto procent, takže ji budou moci využít jenom návštěvníci, představitelé her a osoby, které budou při závodech pomáhat.

Veřejnosti bude v plné míře trasa zpřístupněna až po zářijových paralympijských hrách.

Úřady to ale nepovažují za zpoždění. „Je to jen malá změna, nemůžete to označovat za zpoždění,“ řekl podle médií Rodrigo Goulart, který je odpovědný za dopravní agendu Ria de Janeiro.

Brazílie se potýká s hlubokou hospodářskou krizí a korupčními skandály, které tento týden vyústily v dočasné odvolání prezidentky Dilmy Rousseffové. Její nástupce Michel Temer jmenoval novou vládu, Rousseffová ji ale v sobotu kritizovala. Od roku 1979 je to poprvé, co v brazilské vládě není zastoupena ani jedna žena. Podle Rousseffové kabinet nereprezentuje občany etnicky velmi různorodé Brazílie. V její vládě bylo 31 ministrů a sedm z nich byly ženy.

Personální šéf nového kabinetu Eliseu Padilha prohlásil, že se vláda sestavovala narychlo a vhodné ženy se nenašly.

Myslím si, že ta vláda ukazuje, že bude neoliberální v ekonomice a krajně konzervativní v sociálních a kulturních otázkách,“ řekla Rousseffová, kterou čeká možná až půlroční období, v němž senát bude rozhodovat o její vině v kauze manipulace s rozpočtem před volbami v roce 2014. Pokud ji senátoři uznají vinnou, bude muset definitivně z funkce odstoupit a osm let se nebude moci o žádnou volenou pozici ucházet.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno