[quote]Výluky MHD, se kterými se cestující v Brně potýkali během letních prázdnin, skončí v sobotu. Až do konce října se však proti předpokladům protáhne výluka v Chrlicích, řekla ČTK mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová. Do konce září také podle původního plánu trolejbusy nepojedou do smyčky Brandlova.[/quote]

Na svou trasu až na konečnou v Juliánově se od soboty vrací linka devět, kde dopravní podnik sjednotil výstupní zastávku z tramvaje se zastávkou autobusů Poliklinika Židenice. Zastávka teď ponese jednotný název Juliánov. Stejně tak devítka znovu pojede i na druhou konečnou Lesná, Čertova rokle po opravě trati. Od pondělí bude ve všedních dnech opět v provozu linka 11. Po prázdninových opravách bude znovu jezdit linka deset na Stránskou skálu.

Linka 12 a stejně tak všechny dotčené trolejbusové linky budou znovu zastavovat v zastávce Klusáčkova po ukončení oprav v ulicích Kounicova a Jana Babáka. Díky tomu se vrátí do svých tras i trolejbusové linky 34 a 36, která jezdí odklonem přes Botanickou. Až do konce září však nebudou nadále zajíždět do smyčky Brandlova stejně jako linka 32 kvůli opravám na Kolišti.

Od 11. září se zhruba na rok zavře kvůli kompletním opravám Valchařská ulice.

„Tramvajová linka čtyři skončí na Tomkově náměstí, odkud bude do Obřan jako náhrada za tramvaj protažena autobusová linka 57,“ uvedla Lukšová.

Od 16. září se pak začne s opravou Křenové mezi Kolištěm a Štěpánskou.

„Práce by měly skončit v průběhu listopadu. Tramvajový provoz zůstane zachovaný po jedné koleji,“ upřesnila Lukšová.

Více se tak oprava dotkne aut, která tudy nebudou moct jezdit.

Od pondělí 11. září se po třech měsících lidé také dočkají ukončení železniční výluky na hlavním nádraží. Přestanou proto jezdit posilové spoje mezi hlavním a dolním nádražím a skončí provoz linky P6 z Králova Pole.

Zdroj: ČTK