Zdroj: Firmy.cz

[quote]Vítkovická střední průmyslová škola jako jediná v Moravskoslezském kraji letos po čtyřleté pauze opět otevře maturitní obor letecký mechanik. Žáci se ke studiu budou moci hlásit od 1. března, uvedla včera Eva Kijonková, mluvčí společnosti Vítkovice Machinery Group, která školu zřizuje.[/quote]

Škola plánuje přijmout 24 uchazečů. Podle ředitelky Magdy Dirgasové je v regionu o letecké mechaniky zájem. Škola obor naposledy otevřela před čtyřmi lety a letos tak bude mít 15 absolventů.

„To ale nestačí poptávce, která znovu ožívá hlavně díky novým majitelům a novému rozvoji firmy Job Air Technic,“ uvedla Dirgasová.

Škola se podle ní s firmou dohodla na spolupráci, studenti tak od druhého ročníku budou navštěvovat odborný výcvik na pracovišti společnosti.

Studium je určeno technicky nadaným žákům. Dirgasová upozornila, že studium oboru je přímo spojeno s výukou angličtiny, jiný jazyk u tohoto oboru nelze studovat.

„Přijímací zkoušky se skládají formou centrálně zadávaných písemných didaktických testů z českého jazyka a literatury a z matematiky. Na naší škole jsou od letošního roku povinnou novinkou a i zájemci o letectví jimi musí projít,“ doplnila Dirgasová.

První kolo přijímacích zkoušek se bude konat ve dvou termínech, a to 12. a 19. dubna.

Zdroj: ČTK