[quote]Na oslavu 100. výročí založení automobilky představila společnost BMW nevídaný koncept auta, který příznačně nazvala Vision Vehicle. Na rozdíl od řady dalších konceptů aut budoucnosti se Vision Vehicle tak dramaticky neliší od vozidel, která již v současnosti brázdí naše silnice. Tento koncept už na pohled působí poněkud decentněji.[/quote]

Automobil je sestaven z tzv. „materiálů budoucnosti“, což mu propůjčuje moderní a jednolitý vzhled, který umožňuje kolům plynulý pohyb. Uvnitř auta nalezneme volant ve tvaru obdélníku s úchyty, který se skryje do palubní desky ve chvíli, kdy auto převezme řízení.

Řidič si může vybrat též ze dvou modů řízení – Ease a Boost – která přepínají mezi plně autonomním řízením a řízením asistovaným.

Dalším prvkem je bezpečnostní systém Alive Geometry, který řidiče upozorní na případnou hrozbu na cestě, a to jak pevnou, tak pohyblivou (jako kupříkladu jedoucího cyklistu), a to tak, že rozprostře po čelním skle interaktivní displej. Tato upozornění jsou vytvářena – podle společnosti BMW – „pomocí prediktivní komunikace, během které intuitivní signál předpovídá hrozby v reálném čase“.

Ačkoliv BMW neuvažuje o uvedení Vision Vehicle do prodeje, vytvořila neuvěřitelně podrobné stránky o tomto vozidle, kde najdete skutečně detailní informace o tom, jak auto funguje.

Exemplář tohoto vozu bude vystavován po celém světě – v květnu v Číně, v červnu v Londýně a v říjnu v USA.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno