[quote]K návrhu, podle kterého by lidé mohli žádat o vydání řidičského průkazu nejen v místě trvalého bydliště, ale na kterém úřadě obce s rozšíření působností, se vláda postaví patrně neutrálně.[/quote]

Poslanci opozičního klubu TOP 09 a Starostů chtějí v novele zákona o provozu na pozemních komunikacích také zrušit nutnost dávat k žádosti o průkaz vytištěnou fotografii. Současný stav označují za archaický.

Cíle předlohy kabinet podle předběžného stanoviska pro pondělní zasedání podpoří. Upozorní ale například na to, že nezbytné zásahy do informačních systémů by si vyžádaly čas a účinnost novely navrhovaná od letošního října není reálná. Vláda by měla požadovat nejméně roční odklad.

Kabinet by měl taky poukázat na některé nejasnosti a rozpory v předloze i na rozpočtové náklady. Autoři novely navrhují poplatek za podání žádosti na jiném úřadě než v místě trvalého bydliště 100 korun místo obvyklých 50 korun. Aby se náklady například jen na přeposílání dokumentů pokryly, poplatek by musel být podle podkladů pro ministry podstatně vyšší.

O předloze poslanců klubu TOP 09 a Starostů rozhodnou zákonodárci.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno