[quote]Vláda projedná parametry výběrových řízení na trojici plánovaných staveb na dálnici D6. Konkrétně jde o vybudování objezdů obcí Lubenec a Řevničov a úseku Nové Strašecí – Řevničov. Cena každého ze dvou zmíněných obchvatů vychází na zhruba 1,5 miliardy korun, úsek Nové Strašecí – Řevničov bude stát téměř 1,2 miliardy korun.[/quote]

Přeložení dopravy z center obou obcí patří mezi 11 prioritních staveb, pro které chce vláda získat výjimku z povinnosti opakovat schvalovací proces dopadu stavby na životní prostředí EIA. Tyto starší posudky vzniklé podle zákona platného před vstupem ČR do EU totiž nechce uznávat Evropská komise, opakováním celého procesu pak hrozí několikaleté zdržení.

V současnosti je čtyřproudá R6 pouze mezi Prahou a Novým Strašecím na Rakovnicku a pak mezi Karlovými Vary a Chebem. Na konci loňského roku byl uveden do provozu čtyřkilometrový úsek mezi Lubencem a Bošovem.

Kromě dálničních úseků se bude kabinet zabýval i stavbami na silnicích první třídy. Jde o zakázky na výstavbu obchvatu Krnova za 1,2 miliardy korun, stavbu úseku silnice I/58 Příbor – Skotnice za necelých 900 milionů korun a přeložky silnice I/21 v úseku Trstenice – Drmoul za téměř 600 milionů korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno