[quote]Vláda na dnešním zasedání projedná připravovaná výběrová řízení na rekonstrukci a rozšíření dvojice úseků dálnice D1 u Jihlavy a Humpolce. Celkem jde o opravu více než 20 kilometrů dálnice a předpokládaná hodnota obou zakázek přesahuje 2,6 miliardy korun. Na obou dvou úsecích chce Ředitelství silnic a dálnic začít pracovat ještě do konce letošního roku.[/quote]

Větší z obou připravovaných projektů je zhruba 14 kilometrů dlouhá rekonstrukce D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem za zhruba dvě miliardy korun. Zbylých sedm kilometrů za 650 milionů korun pak připadá na úsek mezi Jihlavou a Velkým Beranovem.

Zatím Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo první čtyři rekonstruované úseky dálnice a další tři zůstávají rozestavěné z loňska. Během letošního roku plánuje pak ŘSD zahájit práce v dalších šesti uzavírkách z nichž dvě představují výše zmíněné úseky. U části z nich předpokládá ŘSD během letoška zvládnutí pouze přípravných prací. Celá rekonstrukce dálnice mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru je rozdělena do 21 úseků.

Zdroj: ČTK