[quote]Vláda v pondělí projedná zjednodušení pravidel registrace aut. Přihlášení auta by tak mělo být možné na kterémkoli úřadě a nikoli jen v místě bydliště vlastníka. Počítá s tím novela zákona o pravidlech provozu na pozemních komunikacích, kterou předloží ministr dopravy Dan Ťok.[/quote]

Zrušení místní příslušnosti úřadů registru vozidel je dalším zjednodušením pro majitele vozidel. Od začátku letošního roku už nemusí při převodu vozu na registr vozidel chodit prodávající i kupující zvlášť, ale stačí jediná návštěva. Pokud návrh schválí vláda a následně i Poslanecká sněmovna, mohla by nová podoba zákona platit od poloviny příštího roku, předpokládá ministerstvo.

Další novinkou, která má platit od příštího roku, je několikrát odložený start takzvaných registračních značek na přání. Majitelé aut si budou moci za poplatek nechat na registrační tabulku vytisknout vlastní text, který by ale neměl obsahovat například vulgarity.

Kvůli dodávce tabulek pro registrační značky na přání oslovilo ministerstvo dopravy čtveřici firem z ČR a ze zahraničí, které by měly od nového roku značky dodávat. Jde o tuzemskou firmu Hicon, slovenskou společnost Turčandelta, polskou Utai a německou firmu Erich Utsch AG. Hicon je dlouholetým monopolním dodavatelem registračních značek pro ministerstvo dopravy.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno